Sady hrncov s mramorovým povrchom

Dobrých hrncov nikdy nie je dosť! Obzvlášť, keď okrem varenia treba stihnúť zamestnanie, a každodennú rutinu povinností. Hrnce s mramorovým povrchom spĺňajú všetky kritéria, aby sa varenie stalo pre vás radosťou. Zabudnite na únavné státie pri sporáku a neustále miešanie surovín. Odteraz sa do kuchyne budte tešiť!

Sady hrncov s mramorovým povrchom si z našej ponuky vyberie každý. Určené su pre každodenné použitie v domácnosti, tak isto pre príležitostných kuchárov bez predchádzajúcich skúseností a v plnej miere uspokoja požiadavky náročných profi kuchárov. Sada hrncov s mramorovým povrchom je jednoznačne správna voľba.

Ako si vybrať správnu sadu hrncov do vašej kuchyne?

Ako si z tak bohatej a rozmanitej ponuky hrncových súprav s mramorovým povrchom vybrať pre seba to najlepšie?

Mramorové sady hrncov sa všeobecne delia do 3 základných kategórií:

 • mini sety ( v zostavách do 9 ks )

 

 • rodinné zostavy sád hrncov s mramorovým povrchom ( od 10 do 15 ks v súprave )

 • rozšírené prémiové zostavy hrncových súprav ( od 16 a viac kusov v balíku )

Všetky rodinné sady hrncov s mramorovým povrchom, tak aj rozšírené zostavy obsahujú identický spoľahlivý základ vašej novej kuchynskej výbavy. Ten tvoria:

 • 3 ks hrncov s mramorovým povrchom v nižšom dizajne kastról v najčastejšie používaných objemoch ( 2,5 l, 4,1 l, 6,1 l )
 • 3 ks pokrievok na každý hrniec samostatne a univerzálne použiteľné aj na panvice
 • 2 ks panvíc s nepriľnavým mramorovým povrchom taktiež v 2 rôznych priemeroch ( 24 cm a  28 cm ) pričom 10 dielne zostavy hrncov majú panvice v priemeroch 20 cm a 24 cm 

Táto základná zostava hrncov a panvíc s mramorovým povrchom tvorí zdraví základ srdca vášho domova, vašej kuchyne.

Výhody hrncov s mramorovým povrchom

Aby vaše srdce bolo zdravé a v perfektnej forme, hrnce s mramorovým povrchom majú rad skvelých vlastností. Ako prvoradé je, že:

 • hrnce aj panvice s mramorovým povrchom sú vyrobené z ekologicky a zdravotne nezávadných materiálov. Výrobca Berlingerhuas vyrába kuchynský riad z unikátnych a inovatívnych materiálov, ktoré neobsahujú PFOA, olovo, kadmium. Nepriľnavá mramorová úprava sa pre najvyššiu odolnosť nanáša v 3 vrstvách. Je spevňovaná čiastočkami minerálov.
 • varíte, dusíte a vyprážate pokrmy s minimálnym množstvom oleja. Vďaka nepriľnavému mramorovému povrchu sa suroviny na dno nádoby nelepia. Znížená alebo žiadna spotreba oleja šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj znižuje hladinu cholesterolu v krvi, čím chráni vaše srdce. Prejsť na zdravý životný štýl nie je nikdy neskoro! Ešte lepšie pre vás a vaše deti je však myslieť naň v úplnych začiatkoch. Ako prevencia, ktorá vždy vyjde lacnejšie než samotná liečba.
 • zdravé a bezpečné varenie bez prihárania. Nepriľnavý mramorový povrch zabraňuje vzniku prihorených a spálených surovín. V hrncoch s mramorovým povrchom varíte zdravo bez vzniku škodlivých karciogénov.
 • riad s mramorovým povrchom rovnomerne roznáša teplo po celej nádobe. Vnútorna mramorová povrchová úprava je plná v celom objeme nádoby. Teplo sporáka rovnomerne prehrieva celý hrniec aj panvicu
 • v hrncoch s mramorovým povrchom varíte takmer bez miešania. Vďaka nepriľnavému povrchu už nemusíte pri varení únavne sťáť pri hrncoch a neustále miešať vareškou jedlo dokola.
 • hrnce s mramorovým povrchom skracujú čas prípravy - nádoba sa na sporáku rovnomerne prehrieva, naakumulované teplo sála nielen od dna, ale aj zo stien, čím výrazne skracuje čas prípravy následkom toho si pri varení v mramorových hrncoch suroviny zachovávajú výživové hodnoty a potrebné vitamíny. Príjemným faktom je, že rýchlejšie varenie priamo vplýva aj na skrátený čas prípravy.
 • vďaka rýchlejšej príprave vzniká nezanedbateľná úspora energíí. Naša planéta vám bude vďačná. Používaním hrncov s mramorovým povrchom, šetríte nielen svoj čas ale aj peniaze.
 • jednoduché a pohodlné čistenie je pridanou hodnotou hrncov s mramorovým povrchom. Mramorový povrch hrncov aj panvíc je vysoko nepriľnavý. Počas varenia aj vyprážania na dne ani na stenách riadu nezostávajú pripálené pozostatky surovín. Pre dôkladne umytie stačí voda, hubka a bežný saponát. Prípadne umývačka riadu.

Starostlivosť o riad s mramorovým povrchom

Pri všetkom komforte a úžitku, ktorý prináša varenie v hrncoch s mramorovým povrchom, treba uviesť aj to, pri čom treba zvýšiť pozornosť a akú starostlivosť si vyžaduje hrncová súprava s mramorovým povrchom.

 • mramorový povrch nanášaný v 3 vrstvách je povrchová úprava nádoby vyrobenej z kovanej zliatiny hliníka. Pri varení v hrncoch s mramorovým povrchom sa neodporúča používať ostré kovové predmety. Nože, vidličky, kovové ručné mixéry, alebo šľahače. Hrozí poškodenie, poškriabanie alebo porezanie mramorovej úpravy až na kovový základ nádoby. V tomto prípade hrnce strácajú svoje vlastnosti a zostávajú trvalo poškodené. Vhodné náčinie je vo väčšine hrncových súprav s mramorovým povrchom už súčasťou balenia. Taktiež sa dá zakúpiť samostatne od jednotlivých komponentov až po celé zostavy kuchynského náradia v stojanoch, alebo bez stojanov. Vyborné je použitie aj tradičného dreveného náčinia, ako sú prevracačky a varešky. Prípadne silikónové kuchynské náradie.
 • nezohrievať prázdnu nádobu. Hrozí prehnutie a prepálenie mramorového povrchu
 • nečistiť drátenkou ani prípravkami obsahujúce brúsne pasty. Vzniká nebezpečenstvo zodretia až prešúchania 3 vrstiev mramoru na kovový základ nádoby. Vzhľadom k tomu, že na mramorový povrch hrncov suroviny neprihárajú, je čistenie drátenkou či drháčikom zbytočné a vylúčené zo spôsobov údržby a správneho použitia.
 • na plynovom sporáku nevystavujte panvice ani hrnce sálaniu plameňa presahujúceho dno nádoby. Správne nastavený plameň plynového sporáku, nemá presahovať dno nádoby na bočné steny hrnca, alebo panvice. Dlhodobým a častým používaním vysokého plameňa môže dôjsť k prepáleniu, otmavnutiu vonkajšej farebnej metalickej úpravy. Na funkčnosť hrncov to nemá žiadny vplyv, no vzhľad hrncovej súpravy tým trpí.

Vonkajšia metalická povrchová úprava hrncov s mramorovým povrchom Berlingerhaus

Ruka v ruke s vynikajúcimi vlastnosťami hrncových súprav s mramorovým povrchom ide súčastne elagantný a uchvacujúci dizajn kuchynskej výbavy. Výrobca kuchynského riadu a príslušenstva Berlingerhaus, ako jediný vyrába kompletný kuchynský sortiment hneď v niekoľkých luxusných farebných metalických edíciach, roztriedených do samostných celistvých kolekcií. V každej z nich nájdete plnú kuchynskú výbavu. Pokiaľ Vám predsa len na dnešný deň v ponuke hrncov s mramorovým povrchom predsa len niečo chýba, tím špičkových technológov a ocenených dizajnérov neúnavne tvorí, inovuje a posúva pomyselné hranice. Výrobca Berlingerhaus neustále rozširuje ponuku so snahou uspokojiť dopyt po spoľahlivých a kvalitných výrobkoch.

Jedna krajšia ako druhá! Až obtiažne je si vybrať. Ktorá hrncová súprava je pre Vás to pravé orechové? Široká ponuka a bohatý sortiment kuchynského príslušenstva, vám umožňuje doladiť si kuchyňu od sady hrncov s mramorovým povrchom, cez kuchynský robot, rýchlovarnú kanvicu, formy na pečenie, zapekacie misy a pekáče do rúry až po smetné koše v jednom farebnom, dokonca metalickom odtieni. Je to luxus a pastva pre vaše oči, oči spokojného majiteľa detailne vyladenej kuchyne. Taktiež uznanie známych, príbuzných a priateľov, ktorý budú nadšene obdivovať váš vkus a vaše dielo dizajnéra. Nikto to nespraví lepšie, ako to dokážete vy!