Blog

Restovaný losos so zemiačkami a zeleninou

Restovaný losos so zemiačkami a zeleninou

V kameninovej rajničke necháme pustiť polovičku z pripraveného masla. Lahôdkovú cibulku, bez zelených listov, nakrájame na drobno a restujeme na rozpálenom masle v rajničke. Po krátkom čase pridáme lyžicu hladkej múky, premiešame spolu s cibuľkou a restujeme do zlatista. Do toho prilejeme suché biele víno, smotanu, mlieko a vareškou, alebo silikonovou stierkou všetko dobre premiešame. Dochucujeme soľou a čiernym korením. Takto spracovanú omáčku občas premiešavame a varíme približne 15 minút. Pred koncom varenia pridáme pokrajanú petržlenovú vňaťku a dochutíme šťavou z citróna.


Luxusné domčeky značky Lemax opäť na Slovensku

Luxusné domčeky značky Lemax opäť na Slovensku

Luxusné porcelánové domčeky od značky Lemax po prvý krát eshop Kvalitný výber priniesol v premiére na Slovenský trh v spolupráci s výrobcom k Vianociam 2019. Všetci v eshope sa tešíme tomu, že po dlhých rokoch čakania v našej ponuke opäť pribudne nová kolekcia očarujúcich domčekov a vianočných dediniek, ktoré v plnej kráse predstavíme k tohotoročným Vianociam 2024. Výrobca Lemax je od roku 1990 celosvetovým lídrom vo výrobe zberateľských miniatúr, jedinečných vianočných, halloweenských a taktiež tematicky celoročných, detailne prepracovaných porcelánových domčekov.


Granitový riad vs. mramorový riad - porovnanie materiálov a rozdiely

Granitový riad vs. mramorový riad - porovnanie materiálov a rozdiely

Vnutorná úprava kameninových riadov, sa u výrobcu Berlingerhaus delí do dvoch skupín. Mramor a žula. Oba sú to krásne a kvalitné materiály. Estetický rozdiel medzi mramorovou a žulovou úpravou je otázkou vkusu. Niektorí užívatelia dávajú prednosť tvrdosti a jednotnému vzhľadu žuly. Iní dávajú prednosť mramoru pre svoju eleganciu a hladký vzhľad.


Sady hrncov s mramorovým povrchom

Sady hrncov s mramorovým povrchom

Dobrých hrncov nikdy nie je dosť! Obzvlášť, keď okrem varenia treba stihnúť zamestnanie, a každodennú rutinu povinností. Hrnce s mramorovým povrchom spĺňajú všetky kritéria, aby sa varenie stalo pre vás radosťou. Zabudnite na únavné státie pri sporáku a neustále miešanie surovín. Odteraz sa do kuchyne budte tešiť!


Lemax - ako z malej myšlienky vznikol veľkolepý projekt

Lemax - ako z malej myšlienky vznikol veľkolepý projekt

Príbeh o vzniku teraz už jednej z najznámejších značiek patriacej k celosvetovým lídrom vo výrobe porcelánových osvetlených dediniek, je takmer taký zriedkavý a očarujúci ako svietiace domčeky, ktoré vyrábajú.